2011-10-30

Astro Photography Tool - Tutorial (opis)

Opis w przygotowaniu....

Bardzo ciekawy i prosty program do obsługi Canona. Cena 12.70 euro, można pobrać wersję demo w której podstawowe funkcje chodzą bez problemu. Posiada tez spolszczenie opisu funkcji do pobrania na stronie programu.
Astro Photography Tool strona programu.

Uruchamiamy program i przechodzimy do zakładki [1]Tools,tam wybieramy nasz aparat [2] i wracamu do zakładmi [3] Camera.

Następnie wybieramy sposób wyświetlania zdjęcia[4] gdzie ma być zapisane[5] określamy czas przerwy pomiędzy podniesieniem lusterka a wyzwoleniem migawki[6] ustawiamy odpowiedni port pod którym mamy kabelek do długich czasów[7] (np Eos350D-COM1 lub DSUSB) określa jaki balans bieli będzie użyty[8] w skrócie nazwa zdjęcia zapisana w nagłówku[9]


potem przechodzimy do panelu[10]plan i [11]edit. Tam wpisujemy [12]czas ekspozycji, iso, czas pauzy pomiędzy zdjęciami, ilość zdjęć. [13] tu wybieramy jakiego rodzaju mają być zapisane zdjęcia RAW-y + JPEG, RAW.. itp. I naciskamy przycisk [14] aby wpisy pojawiły się po lewej stronie. Teraz naciskamy [15]ok.

Program wraca do okna głównego i jak mamy ustawiony obiekt i ostrość uruchamiamy sekwencję Start i program robi sam zdjęcia. Jak za pierwszym razem podłączymy wszystkie urządzenia, które potrzebujemy to za ponownym razem program sam je wykrywa i uruchamia.

2 komentarze:

  1. Świetny program. Świetny opis - choć może jeszcze coś by można dołożyć (praktycznego)
    Gratuluję pracy Jacek

    OdpowiedzUsuń