2013-03-15

WinJUPOS - De-rotation of video streams

Opiszemy w tym tutorialu metodę naprawy długich plików planet które obracają się szybko wokół własnej osi. Występuje wtedy zjawisko rotacji planety na klipie avi co skutkuje przy stackowaniu rozmytym detalem. Przed de-rotacją stackujemy nasz plik np w programie AutoStakkert i wstępnie wyostrzamy będzie nam potrzebne zdjęcie pomiarowe które wygenerujemy na podstawie tego poradnika WinJUPOS - generowanie map powierzchni planet poczynając od pkt. 1 do 6 w którym to zapisujemy plik potrzebny do tego poradnika. Chciałbym jeszcze na wstępie przypomnieć że w programie FireCapture możemy zaznaczyć opcję kompatybilności danych takich jak rok, dzień, miesiąc,godzina początku i końca nagrywanego klipu. Mając tak zaznaczona opcję nie musimy wpisywać danych o czasie i godzinie nagrywania pliku. Opis jak włączyć na dole opisu w podanym temacie Point Grey Firefly pod FireCapture
Otwieramy program przechodzimy do zakładki Tools i wybieramy na dole De-rotation of video streams.
Original video - znajdujemy nasz plik avi
Start Time/End Time (UT) - tu po zaznaczeniu opcji we wspomnianym wyżej programie FireCapture dane się same uzupełnią. A jeżeli nie mamy to wpisujemy z pliku tekstowego wygenerowanego podczas zapisu klipu.
Pod podanym czasem początki i końca klipu wyszukujemy nasz przygotowany plik pomiarowy.
Output -  mamy dwie możliwości, pierwsza to generujemy już poprawiony klip avi, druga to generujemy gotowego stacka który dalej obrabiamy w np RegiStax-e.
 Po wskazaniu wszystkiego naciskamy Start  De-rotation of video streams 
Generowanie poprawionego klipu avi.

Klikając w oczko obok mamy podgląd na wygenerowany plik avi.
Generowanie surowego stacka
Podgląd wynikowego pliku

Dalej mając gotowy plik avi stackujemy w AutoStakkerze lub jak mamy gotowy stack wyostrzamy w Fitswork.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza