2013-04-03

Nebulosity Part 1 Ustawienia i pierwsze zdjęcia

Nebulosity to program służący do astrofotografii czyli zbierania i obróbki zebranego materiału. Program jest płatny i dostępny w postaci pełno funkcjonalnego demo (zapis materiału z zakodowanymi pionowymi pasami) pod linkiem http://www.stark-labs.com/nebulosity.html. W poniższym tutorialu opiszę jak uruchomić Canona Eos 350D pod programem Nebulosity 3, który nie chce się łączyć z aplikacją ze względu na nowe biblioteki dll Canona. Firma ta zaprzestaje powoli supportu lustrzanek opartych na procesorze DIGIC I i II, ale znalazłem prosty sposób, który pozwoli mam wykorzystać aparat z procesorem DIGIC II z Nebulosity 3.1.0. AKTUALIZACJA : pliki do obsługi aparatu Canon EOS 350D pobieramy z tego linku EDSDK 2.10 Win i podmieniamy w głównym katalogu programu.
Po tej procedurze aparaty z DIGIC II jak Eos 350D funkcjonuje nam teraz bezproblemowo, problem ten pojawia się w większości programów do fotografii ponieważ Canon powoli zaprzestaje supportu aparatów opartych na procesorze DIGIC I i II. Na razie to jedyny sposób aby aparat Eos 350D uruchomić pod Nebulosity 3. Nowsze wersje lustrzanek mogą nie mieć tego problemu.

POWYŻSZĄ PROCEDURĘ PROSZĘ PRZETESTOWAĆ NA WERSJI DEMO ABY W RAZIE PROBLEMÓW NA DARMO NIE WYDAWAĆ PIENIĄŻKÓW - NIE GWARANTUJĘ POPRAWNEGO DZIAŁANIA.


1 Otwieramy program
2 Przechodzimy do Edit - Preferences - DSLR Lon Exposure Adapter
3 Wybieramy za pomocą jakiego urządzenia obsługujemy długie czasy w aparacie i klikamy Done/Save
4 Przechodzimy do panelu Capture Control i z pierwszego rozwijanego menu wybieramy nasz model aparatu w tym wypadku jest to Eos 350D
5 Po chwili na dole programy po lewej mamy napisane że połączenie z aparatem jest aktywne  Canon DSLR: EOS 350D DIGITAL connected
6 Naciskamy w panelu po prawej Preview i mamy gotowy podgląd na zdjęcie czyli wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz