Na własne oczy
O samodzielnych obserwacjach nieba i Ziemi
Książka o przyrodzie w jej największej, astronomicznej skali. Prezentuje wskazówki umożliwiające podejmowanie samodzielnych poszukiwań odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące Ziemi i nieba.
Czy można doświadczalnie stwierdzić, że Ziemia jest kulą?
Czy mapy Księżyca zmieniły się od czasów Jana Heweliusza?
Dlaczego gwiazdy migocą?
Skąd się biorą srebrzyste obłoki?
Jak obserwować Słońce?
Czy Księżyc w ogóle się obraca, skoro wciąż widzimy tę samą jego połowę?
Oto książka o przyrodzie w jej największej, astronomicznej skali. Niezwykle dużo jest w niej wskazówek umożliwiających podejmowanie samodzielnych poszukiwań odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące Ziemi i nieba. Wskazówki te to opisy możliwych do wykonania w warunkach domowych obserwacji, które prowadzą do niezwykle ważnych przyrodniczych wniosków i czynią z tej książki pozycję unikatową.
Zapraszamy do fascynującej podróży wokół Ziemi. Powtórz obserwacje, które doprowadziły Kopernika do jego odkrycia. Naucz się rozpoznawać planety na rozgwieżdżonym niebie i zaobserwuj ich ruch. Popatrz na świat od nowa, sceptycznie, niezupełnie dowierzając podręcznikowej wiedzy, tak jakbyś poznawał go po raz pierwszy. Zobacz kosmos na własne oczy.
Patronem medialnym książki jest "Urania", a partnerami wydania Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Polecamy!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz