2011-03-31

Photoshop CS5 cz. 1 Curves, Levels

W tej części zajmiemy się wyciąganiem obiektu ze zdjęcia za pomocą funkcji Curves i Levels.
Najpierw stackujemy materiał według tego tutoriala DeepSkyStacker stackowanie zdjęć i zapisujemy na dysku. Surowy stack prosto z DeepSkyStacker Leo Triplet A.TIF

Otwieramy Photoshopa i przechodzimy do File>Open i otwieramy nasze zestackowane zdjęcie:Potem przechodzimy do Image>Adjustments>Curves i wstępnie wyciągamy obiekt ze zdjęcia, zwracając uwagę aby górna linia nie było obcięta i przypominało coś podobnego jak na zrzucie:

Po tym zabiegu przechodzimy do funkcji Levels = Image>Adjustments>Levels i lewy trójkącik przesuwamy do początku sygnału jak na zrzucie:

Powyższą sekwęcję Curves, Levels powtarzamy kilkukrotnie do momentu kiedy stwierdzimy, że widać już powoli szum na zdjęciu.U siebie w obróbce stosuje maks 3x tą sekwencję oraz wszystko zależy od materiału początkowego
Podciągniemy Curves jeszcze raz, ale tym razem zwracamy uwagę aby nie przepalić środka mgławicy. Więc górę krzywej trochę ściągamy do dołu tak jak na zrzucie :

Wchodzimy teraz w okno Histogramu ( strzałka na zrzucie ) i widzimy że mamy rozjechane kanały RGB. Balansem koloru zajmiemy sie w następnej części.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz