2013-07-04

Ilustrowana krótka historia czasu - Stephen Hawking


Ilustrowana krótka historia czasu - Stephen W. HawkingPoszerzone i zilustrowane wydanie tej książki zawiera opis najnowszych odkryć, które w wielu przypadkach przewidział profesor Stephen Hawking. Ilustracje otwierają nową, wizualną perspektywę zrozumienia jego złożonych teorii. Czytelnik może teraz poznać ogrom międzygalaktycznej przestrzeni, zrozumieć naturę czarnych dziur i podziwiać mikrokosmos cząstek elementarnych, gdzie zderza się materia z antymaterią.

3 komentarze:

 1. Polecam, bardzo ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydanie piękne - ja niestety posiadam standardowe.

  Co do samej treści, pierwszy entuzjazm dawno opadł. Dziś, po zapoznaniu się z wieloma innymi tytułami, postrzegam Krótką Historię Czasu jako pozycję po prostu dobrą i - co ważne - nie dla początkujących. Hawking dość zgrabnie, ale bardzo szybko i skrótowo przebiega przez różne teorie, tak naprawdę nad niczym się nie skupiając i nie wyciągając poważniejszych refleksji. Przeczytać trzeba, ale warto później czymś uzupełnić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak do końca to nie wiemy jaki i na czym się dosadnie skupia to tylko książka i nie da rady bez skomplikowanych operacji jej napisać bo by zwykły człowiek jej nie zrozumiał. Też popieram fajnie i zrozumiale napisana.

  OdpowiedzUsuń