2014-01-19

PTMA Szczecin - wznowiło działalność.

2014-01-18 o godz 15 odbyło się spotkanie reaktywujące Szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Cała procedura papierkowa jak i głosowania odbyły się w warunkach pełnego spokoju i powagi. I od tego dnia można uznać reaktywację za udaną i po ponad 24 latach w Szczecinie jest ponownie działający oddział PTMA. Kolejne a zarazem pierwsze po reaktywacji spotkanie odbędzie się w tym samym miejscu co spotkanie założycielskie Budynku Międzywydziałowym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy alei Piastów 48 w sali seminaryjnej Instytutu Fizyki ZUT, VII piętro, p. 726 w czwartek 30 stycznia 2014 roku o godzinie 18:00.  
ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.Informacja oficjalna nowego Prezesa oddziału PTMA Szczecin.

Niezmiernie miło mi poinformować, że Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii rozpoczął działalność !!!!

Koledzy obdarzyli mnie zaufaniem i wybrali na Prezesa naszego Oddziału. Dziękuję za okazane zaufanie, postaram się jak nalepiej wywiązywać z powierzonych obowiązków.
Do Zarządu wybraliśmy:

Pawła Szkaplewicza na stanowisko Wiceprezesa
Andrzeja Armińskiego na stanowisko Sekretarza
Jacka Podbierę na stanowisko Skarbnika
Zdzisława Kołtka na stanowisko Członka Zarządu
Marka Pacuka na stanowisko Członka Zarządu

Do Komisji Rewizyjnej wybraliśmy:
Ryszarda Siwca, Roberta Twarogala i Zbigniewa Laskowskiego

W dyskusji po zebraniu, tam jeszcze w sali gdzie obradowaliśmy i potem w Colorado padło wiele świetnych pomysłów. Perspektywy są świetne jeżeli chodzi o przyszłą siedzibę i miejsce naszych spotkań - powinno się bez większych problemów udać załatwić salę pod obserwatorium.

Teraz pozostało nam dopięcie formalności. Potem poukładanie naszych celów i zamierzeń wg ważności i dostępności i szukanie sposobów na ich realizację.

Bardzo Wszystkim dziękuję.

Pozdrawiam

Krótka relacja fotograficzna, zdjęcia robili statek, rybi link do tematu na Forumastronomicznym. pl
http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3662-szczecinski-oddzial-ptma/?p=52952

Zdjęcia nie mają jakiejś szczególnej kolejności zapraszam do przeczytania tematu w podanym linku.I na koniec trafne słowa kolegi   Marka Pacuka

Dla mnie to instrument historia. Nie dlatego, że ma jakieś parametry techniczne (refraktor Carl Zeiss 150/2250), które są nieosiągalne teraz, ale dlatego że to był jedyny instrument profesjonalny wtedy, o którym zwykły Kowalski mógł nawet nie marzyć, ale czytać w zagraniczych periodykach, które przez żelazną granicę wtedy docierały. Poza lornetkami i szkolnymi teleskopami PZO (Mak 70/500) nic wtedy innego nie było dostępne. Dodam, że mimo otwarcia obserwatorium w 1982 roku, sam instrument Zeissa ma już 40 lat!

Wracamy do korzeni i dzięki dzisiejszej reaktywacji PTMA są szanse na zrobienie z dawnego obserwatorium przynajmniej wizytówki naszego PTMA, jak i Szczecina.

Link http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3662-szczecinski-oddzial-ptma/?p=52959Zapraszam wszystkich do wstępowania w nasze szeregi i dzielenia się swoją pasją. W niedługim czasie będzie utworzona strona ww i inne potrzebne media do komunikacji z członkami i nowo wstępującymi.

Zapraszam.

4 komentarze:

 1. Dziękuje wam za miłe spotkanie , szkoda że nie ma mnie na zdjęciu grupowym :(
  Mam nadzieje że nadaży się jeszcze okazja do zobaczenia kopuły i teleskopu w boju .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też dziękuję za spotkanie, na pewno będzie jeszcze okazja sprawa obserwatorium jest poruszana obecnie w naszych głowach. Była by to dobra wizytówka PTMA Szczecin.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie skrywam radości po przejrzeniu tej relacji szczerze gratuluję reaktywacji i życzę prężnego rozwoju oddziału Szczecińskiego .
  Bardzo fajnie że się chłopaki zgraliście Zdzichu ,Tadziu ,Jacku .
  Serdecznie pozdrawiam Acubenes.

  19 stycznia 2014 23:39

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki, sami tez się cieszymy że daliśmy radę się skrzyknąć.

  OdpowiedzUsuń