2015-01-01

ALPO-Japan - Jupiter Image 20141227(UT) pierwsza publikacja

   Do wysłania w celach publikacji zdjęcia Jowisza przymierzałem się już dawno. Patrząc na inne zdjęcia na stronie ALPO-Japan stwierdziłem, że zdjęcie może wysłać każdy. Z pewną dozą obaw postanowiłem podesłać swoją obserwacje CCD Jowisza i ku mojemu zdziwieniu została zaakceptowana i opublikowana. Ciekawe jak odczytali mojego e-mila z angielszczyzną wprost z translatora? Strona zajmuje się raportowaniem i publikowaniem zdjęć planet, Słońca, gwiazd nowych i supernowych, asteroid i zjawisk w układzie księżyców Jowisza. Mamy więc spory wachlarz możliwości wysyłania zdjęć. 

Zdjęcia nasze mogą tam wykorzystać astronomowie co jest dodatkowym bodźcem do publikowania. W końcu nasza pasja nie polega na robieniu zdjęć i ich chowaniu na dysku w domu. Zapraszam wszystkich do publikacji swoich osiągnięć w astrofotografii planetarnej. Jak doczytałem na stronie nie jest najważniejsza  super jakość bo każdy sprzęt jest inny, ale dane obserwacyjne. W postaci czasu uniwersalnego UT, miejsca obserwacji itp.

Link do zasad i procedur uczestnictwa: http://alpo-j.asahikawa-med.ac.jp/Latest/Policies_E.htm

W przyszłości będę wstawiał krótkie info o publikacjach na stronie ALPO-Japan moich zdjęć.
Jeszcze raz zapraszam wszystkich do wysyłania zdjęć na wyżej wymienioną stronę. Większość fotografii na naszych forach jest nawet jakościowo lepsza od niektórych tam publikowanych.  

1 komentarz:

  1. Fajnie to przygotowałeś . Jutro coś tam podeślę . Ciekawe jaka będzie reakcja .

    OdpowiedzUsuń