2016-02-25

Simon Mitton, Jeremiah P. Ostriker - Jądro ciemności

Simon Mitton, Jeremiah P. Ostriker

Jądro ciemności. 
Ciemna materia, ciemna energia i niewidzialny Wszechświat.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat naukowcy przekonali się, że dwa nieuchwytne składniki naszego Wszechświata – ciemna materia i ciemna energia – nie tylko stanowią jego większą część, ale także kształtują jego losy. „Jądro ciemności” to wciągająca opowieść o gromadzeniu dowodów przemawiających za powszechnie dziś przyjętym modelem kosmologicznym Lambda-CDM (Lambda- Cold-Dark-Matter), napisana przez jednego z pionierów badań na tym polu. Jeremiah Ostriker w przystępny i wnikliwy sposób opowiada o postępach w badaniach nad ciemną materią i energią, a także wyjaśnia, jakie kwestie wciąż pozostają niewyjaśnione i w jaki sposób naukowcy mierzą się z pytaniami o pochodzenie i naturę ciemnej materii i ciemnej energii.

„Jądro ciemności” to jasny i dogłębny opis najnowszych, zaskakujących osiągnięć w badaniach Wszechświata i kwestii, które wciąż pozostają dla nas tajemnicą. Ostriker i Mitton mają nie tylko ogromną wiedzę, ale i wyśmienity styl.
Martin Rees, Master of Trinity College, University of Cambridge, Astronomer Royal

Jeremiah P. Ostriker jest astrofizykiem i profesorem astronomii na Columbia University. Pracował na Princeton University, kształcił się natomiast na Harwardzie, University of Chicago i University of Cambridge. Jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w badaniach nad ciemną materią.

Simon Mitton jest astronomem i pisarzem. Pracuje w St. Edmund’s College, University of Cambridge.

3 komentarze:

  1. I kolejna książka do wrzucenia na stertę "do przeczytania" :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem, czy już Pan odwiedził to miejsce, ale uważam, że naprawdę warto :) - http://www.sebastianczaplinski.pl/komentujemy/bogdan-wszolek-i-wiejska-astronomia/

    OdpowiedzUsuń